Pomoc

Regulamin

Reklama

Katalog blogów

Kontakt

Portal polskich blogów

zawsze zalogowany

zapomniałem hasła

Strona główna forum >> Hyde Park >> Łatwość obsługi ownloga     1 2 »
Em.ownlog.com
Miasto: Stalowa Wola
Urodzony: 1984

29.10.2006 22:47

Łatwość obsługi ownloga

Hej
Prosiłbym każdego z Was aby wypowiedział się na temat prostoty obsługi ownloga. Co wg Was jest niejasne, trudne, czy też neintuicyjne.

Postaram się jakoś zebrać wasze opinie i poprawić usability.

Liczę na jak największy zwrot od Was.

Gniot.

29.10.2006 22:51

Według mnie wszystko jest jasne i przejrzyste

Nikt.ownlog.com

29.10.2006 23:01

Dla mnie także wszystko jasne i przejrzyste, choć biorę pod uwagę fakt, iż jestem nadzwyczaj inteligentny i pojętny :)
Ale na poważnie. No może to się nie tyczy dosłownie zapytania, ale pośrednio może przyczynić się do ułatwienia wielu ludziom pewnych kwestii związanych także z obsługa ownloga. A więc, wciąż uważam, że należałoby zrobić porządny, treściwy, jasny i elegancko, tematycznie posegregowany FAQ/Pomoc. Taki wniosek wysuwam patrząc na tematy na forum. A także przed napisaniem jakiegokolwiek postu do działu Pomoc, powinien pojawiać się (np. nad formularzem) duży wyraźny link do tej pomocy, lub w ostateczności, oczywiście tylko przy zakładaniu wątku, powinien się najpierw wyświetlać owy FAQ, a na samym dole link "Zaświadczam, że przeczytałem. Nadal pragnę napisać kilka słów" :D
Pozdrawiam

Lycanthropy.ownlog.com

29.10.2006 23:20

Dla mnie też wszystko jasne i popieram inicjatywę Nikta (? XD) z wyświetlaniem najpierw FAQ. Albo po prostu na stronie głównej jakoś szczególnie wyróżnić FAQ, na czerwono, wielkimi literami, odsępami między literamy, czy co.

A co do ownloga, to przydałyby się jakieś szablony sensowne, bo te co teraz są to niezbyt specjalne...
Może jakiś casting szablonowy, czy coś? Że każdy kto chce daje 2-3 szablony i spośród wszystkich szablonów admin (Ty) wybierze 5, czy tam ileś... Co Wy na to?

Aha. I proponuję jakieś ograniczenia wiekowe, że kto nie skończył 13 lat, nie może mieć bloga, bo to już się męczące robi :-/ niby w regulaminie jest o tym napisane, ale trzeba chyba zaostrzyć rygor i po prostu kasować te blogi, bo straszna żenada z tymi blogami młodszych... Jakieś dolsy, duperele, co to jest w ogole?

Gniot.

29.10.2006 23:36

1) Jeśli chodzi o FAQ, to link do niego mógłby być wśród listy "Edycja, Wiadomości [0], Twój Ownlog, Wyloguj" która pojawia się zaraz po zalogowaniu oraz w menu po lewej stronie wśród wszystkich opcji ownloga

2) lycanthropy, a niby jak sprawdzać kto ile ma lat? Przecież to oczywiste że jak będzie trzeba wpisać swoją datę urodzenia, to ci młodsi ją zawyżą lub klikną na "tak, mam więcej niż 13 lat"

Em.ownlog.com

30.10.2006 10:32

lycanthropy

z szablonami dobry pomysł. Utworzę jakiegoś maila publicznego do dodawania szablonów lub znajdę jakiś ciekawszy pomysł :>

Elo.fotolog.pl

30.10.2006 16:12

głównie chodzi o dział pomoc, zeby był po prostu widoczny i czesciej uzywany :P

Lycanthropy.ownlog.com

30.10.2006 20:26

no, fakt, z tą datą urodzin... hmm.

Gniot.

30.10.2006 21:55

Nie jest to związane z obsługą ownloga jako taką, ale przydałaby się ikonka RSS na pasku adresu. Na fotologach jest, na ownlogach nie.

Em.ownlog.com

30.10.2006 22:21

gniot

Jak sobie dodasz w htmlu link to będzie ;]

Gniot.

30.10.2006 22:38

Ano fakt... dzięki kapitanie!

Sarcastic-existence.

31.10.2006 06:23

nie chciałam robić zamieszania i zakładac kolejny temat, ale skoro tutaj jest o panelu administracyjnym to ja mma pewien problem. dziala mi edytor html, natomiast nie dziala edytor wizualny. czy to może moja wina?

Em.ownlog.com

31.10.2006 10:37

Ok powstał nowy dział pomocy. Na razie biedny, ale jak rzucicie tematy to postaram się pododawać tam więcej treści.

Lycanthropy.ownlog.com

31.10.2006 12:45

Śniło mi się, że zrobiłeś forum phpbb z kulaśnymi avatarkami! :D

Gniot.

31.10.2006 15:04

Em chyba nie kupi tej aluzji ;)

Kilka-chwil.fotolog.pl

31.10.2006 15:56

A mi się ta forma forum podoba. Bo jest czysta treść, bez formy.Wszystko jest jasne i przejrzyste, nie ma ozdobników w postaci avów czy kilometrowych obrazkowo-tekstowo-linkowych syganturek.

Lycanthropy.ownlog.com

31.10.2006 16:03

Mi się też ta forma podoba, tylko piszę, że mi się tak śniło. Że zasiadłem do komputera, wchodzę na ownloga, a tam takie zielone forum z kulaśnymi avatarami XD

Elo.fotolog.pl

31.10.2006 20:57

ja bym sie tak nie cieszyła, jakby mi sie snił ownlog. To juz przegiecie
a tematy na forum to najlepsze "jak dodac linka" "jak wstawic obrazek" "co to jest serwer" takietam.

144.

31.10.2006 22:26

o tak, koniecznie jak wstawić zdjęcie. krok po kroku, wyjątkowo dokładnie :>
i jeszcze może wyjaśnić od razu, że 14 dni jest czasem na użycie kodu z smsa, a nie na korzystanie z bloga. parę osób pytało już, czy potem trzeba wysyłać następnego ;D

Malomowna.

01.11.2006 02:34

[usuń] komentarze, też ważne.

i "nie działające" zostawianie swojego adresu na fotologach gdy jest się ownlogowiczem, i odwrotnie ;)

Zaloguj się aby odpowiedzieć 1 2 »
Copyright © Michał Borek 2003-2009